Epoksi Zemin Sistemleri
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

İşinizi Sağlama Alın

Farklı ürün kombinasyonları ile farklı sistem alternatifleri sunan MegaZemin Epoksi Zemin Sistemleri, uygulama alanının ihtiyaçlarına ve zeminin yapısına göre doğru planlandığı sürece kalıcı çözümler sunmaktadır.

Hayatımızın her alanında büyük rol oynayan teknoloji, hızla gelişmeye ve hayatımızı kolaylaştırmaya devam etmektedir. Epoksi; bu teknolojik gelişmelerin hızla yaşandığı yapı malzemelerinden biri olmuştur.

İnşaat sektörünün önemli yapı malzemelerinden biri haline gelen epoksi, endüstrinin birçok faaliyet alanında olduğu gibi zemin uygulamalarında da yaygın olarak kullanılmaktadır. Birçok endüstriyel zemin için hayati öneme sahip sıvı geçirimsizlik, kaymazlık, tozumazlık, mekanik ve kimyasal dayanım beklentilerini fazlasıyla karşılayan epoksi zemin sistemleri; estetik, pürüzsüz görüntüsü ve temizlik kolaylığı ile de küçük işletmelerden büyük üretim tesislerine kadar birçok alanda tercih edilmektedir.

Yıllar içerisinde performansını kanıtlamış olan epoksi zemin sistemleri; hastane, fabrika, alışveriş merkezi, depo, otopark gibi endüstriyel ve ticari mekânların yanı sıra değişen mimari anlayışın beklentilerini karşılaması sebebiyle ve sunduğu estetik görünümüyle evlerde de tercih edilmeye başlandı.

1. ÜSTÜN SIZDIRMAZLIK ÖZELLİĞİ
Su vb. sıvıların geçirimsizliğini sağlamasından dolayı yalıtım görevini de üstlenen Epoksi Zemin Kaplamaları, su ile devamlı temas halinde olan zeminlerde tercih edilmektedir.

2. YÜKSEK MEKANİK DAYANIM
Darbelere ve çatlamalara dirençli Epoksi Zemin Kaplamaları, endüstriyel üretimlerin yapıldığı ağır yük ve trafiğe maruz kalan zeminlerde tercih edilmektedir.

3. YÜKSEK KİMYASAL DAYANIM
Birçok kimyasala karşı mükemmel dayanım gösteren Epoksi Zemin Kaplamaları, asidik ya da bazik içeriklere maruz kalan ve güçlü kimyasal içerikli temizlik malzemelerin kullanıldığı endüstriyel mekânlarda tercih edilmektedir.

4. YÜKSEK AŞINMA DİRENCİ
Epoksi Zemin Kaplamaları, tozumanın istenmediği ve yüksek aşınma direncinin beklendiği mekânlarda tercih edilmektedir.

5. SOLVENTSİZ, SAĞLIKLI VE ÇEVRECİ YAPILAR
Solventsizdir; uygulama sırasında ve sonrasındaki kullanım süresi içerisinde insan sağlığına olumsuz bir etkisi olmadığından spor salonları, dershaneler, mağazalar ve ofislerde güvenle tercih edilmektedir.

6. YEKPARE UYGULANABİLİRLİK
İstenilen metrajlarda yekpare olarak uygulanabilen Epoksi Zemin Kaplamaları eksiz ve pürüzsüz bir yüzey oluşturmaktadır. Derzsiz uygulama ile bakteri oluşumu önlenmiş olup, görsel açıdan da avantaj sağlamaktadır.

7. DEKORATİF GÖRÜNÜM
İstenilen görünüm ve renklerde dekoratif olarak uygulanabilen Epoksi Zemin Kaplamaları fonksiyonelliğin yanı sıra etkileyici görselliğin arandığı yerlerde tercih edilmektedir.

8. KOLAY TEMİZLENEBİLİRLİK
Temizlenmesi son derece kolay ve güçlü kimyasal temizleyicilere dayanımı olan Epoksi Zemin Kaplamaları, sıklıkla temizlik gerektiren mekânlarda tercih edilmektedir.

9. UZUN ÖMÜRLÜ
Yüksek mukavemetli zeminler için çözümler sunan Epoksi Zemin Kaplamaları, zaman içerisinde herhangi bir deformasyona uğramadan ve performans kaybı yaşanmadan uzun yıllar hizmet sunabildiği için otellerden fabrikalara kadar birçok alanda tercih edilmektedir.

MegaZemin Epoksi Zemin Kaplama Sistemleri;

Endüstriyel üretimlerin yapıldığı zeminlerde, alkali ortamlara, seyreltik asitlere, bitkisel ve hayvansal yağlara, güçlü kimyasal içerikli temizlik maddelerine, atık sulara üstün dayanım gösterir.

Yoğun araç ve yaya trafiğine maruz kalan otoparklarda, yüksek aşınma direncinin görüldüğü hangar, depo gibi zeminlerde, petrol, benzin, jet yakıtı gibi birçok maddeye üstün dayanım gösterdiği gibi yüksek aşınma direnci ile mekanik zorlanmalara, aşınmalara mükemmel direnç gösterir.

Uygulama yapılacak endüstri tipinin ihtiyaçları tam olarak belirlenerek 1 mm ile15 mm kalınlık aralığında, çeşitli renk seçenekleri ile isteğe göre düz parlak veya tekstürlü uygulanabilen, işlevsel özellikteki MegaZemin Epoksi Zemin Kaplama Sistemleri tercih edilmelidir.

Epoksi Zemin Sistemlerimiz;
1. Kendiliğinden Yayılan (Self Levelling) Epoksi Zemin Kaplama
2. Portakal Kabuğu Desenli (Tekstürlü) Epoksi Zemin Kaplama
3. Çok Katlı (Multilayer) Epoksi Zemin Kaplama
4. Epoksi Harç (Mortar) Zemin Kaplama

FARKLI SİSTEMLER, KALICI ÇÖZÜMLER

SİSTEM 1
Kendiliğinden Yayılan (Self Levelling) Epoksi Zemin Kaplama
Kendi kendine yayılarak teraziye gelen ve uygulama yüzeyinin pürüzsüz, yoğun, parlak ve camsı olmasını sağlayan zemin kaplama sistemidir.
Orta kalınlık sınıfına girer; 1,0 – 3,0 mm film kalınlığında uygulanmaktadır. Özellikle mekanik ve kimyasal etkilere maruz kalan, bununla birlikte kolay temizlenebilirliğin ve estetik görüntünün ön planda olduğu konut, ofis, okul, toplantı salonları, showroom, tekstil, gıda, ilaç, fabrika, üretim tesisleri gibi mekânlarda kullanıma uygundur.

SİSTEM 2
Portakal Kabuğu Desenli (Tekstürlü) Epoksi Zemin Kaplama
Yüzey görünümü portakal kabuğuna benzeyen, tekstürlü uygulama yüzeyi ile kaymazlık sağlayan, zemin kaplama sistemidir.
Orta kalınlık sınıfına girer; 1,0 – 4,0 mm film kalınlığında uygulanmaktadır.
Her türlü araç ve makine basıncına, kimyasal etkilere maruz kalan, insan ve araç trafiğinin yoğun olduğu, otoparklar, rampalar, ıslak hacimler, depolar, bakım – onarım atölyeleri, liman ve tersaneler, otomotiv sanayi ve hangarlarda kullanıma uygundur.

! Grenli yapısıyla dokudaki lastik tekerlek izlerini en aza indirir.

SİSTEM 3
Çok Katlı (Multilayer) Epoksi Zemin Kaplama
Ağır yük etkisine maruz kalan ve yüksek aşınma dayanımı istenen zeminlerde çok katmanlı olarak uygulanan, yüksek mekanik ve kimyasal dayanıma sahip, yüzeye düz parlak veya tekstürlü olarak uygulanabilen zemin kaplama sistemidir.
Orta kalınlık sınıfına girer; 2,0 – 5,0 mm film kalınlığında uygulanmaktadır.

Yoğun araç ve yük trafiğinin olduğu depo, otopark, alışveriş merkezleri ve fabrika, üretim tesisi, atölye, depogibi endüstriyel zeminlerde kullanıma uygundur.

SİSTEM 4
Epoksi Harç (Mortar) Zemin Kaplama
Darbelere, ağırlıklara ve kızaklı taşımacılıklara karşı dayanıklı, zarar görmüş beton zeminlerin onarımında da kullanılabilen, ağır mekanik ve kimyasal dayanıma sahip güçlendirilmiş zemin kaplama sistemidir.
Yüksek kalınlık sınıfına girer; 5,0 – 15,0 mm film kalınlığında uygulanmaktadır.

Yüksek darbe etkisine ve sürüklenerek çekilen ağır yüklere maruz kalan fabrikalar, depolar, otoparklar, kalıp fabrikaları, yükleme boşaltma alanları, hangarlar, antrepolar ve otogarlarda, ağır ve yük vibrasyonunun olduğu mekânlarda kullanıma uygundur.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Bunu Paylaş!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir