Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
Ode Yalıtım
ode-fabrika

Ode Yalıtım

1985 yılında taahhüt faaliyetleriyle İstanbul Beşiktaş’taki bir dükkanda ticaret hayatına başlayan ODE, 1988 yılında Türkiye’nin en çok ihtiyaç duyduğu alanlardan birine yönelerek yalıtım sektöründe ilerleme kararı aldı. 1990 yılında yurtdışından yalıtım malzemeleri ithal ederek Türkiye’de satışını yapan ODE, bu alanda 10 yıla yaklaşan deneyimini 1996 yılında üretimle birleştirdi. Uluslararası kalitedeki ürünleri pazara sunarak yalıtım sektörüne adım atan ODE, üretici kimliğiyle yaptığı tüm yatırımları hayata geçirirken Türkiye’de yapılacak üretimin de en iyisi olması gerektiği inancını her zaman korudu.

Alanında sektörün en büyük yatırımı 2008’de hayata geçti

Camyünü  şilte ve levha ve boru üretimi yapan  ve yalıtım sektöründeki en büyük yatırım olma özelliğine sahip Ode Starflex ise yaklaşık 40 milyon USD yatırımla 2008’de hayata geçirildi. ODE’nin 5. üretim tesisi olan bu fabrikada çeşitli kaplama ve aklınlıklarda üretilen cam yünü boru, levha ve şilte ürünlerini üretmektedir.

ODE, dünya standartlarındaki modern üretim tesislerinde yaptığı kaliteli üretimin yanı sıra 2005 yılında hizmete giren lojistik merkeziyle de sevkıyat ve depolama konularında sektöründe lider konumda bulunuyor. 15.000 m² kapalı alana sahip lojistik merkezinin stok hacmi ise 200 bin m³. Sevkıyat hızını artırmanın yanı sıra sevkıyatlardaki hatayı da sıfıra indiren bir teknolojiyle donatılan lojistik merkezi, günlük 150 tırın sevkıyat operasyonunu yönetebilecek kapasitede dizayn edildi.

ode-fabrika2

Sektörün gelişiminde itici güç olunarak birçok ilke imza atıldı

Sosyal sorumluluk bilinci yüksek bir firma olan ODE Yalıtım sektörün gelişimi ve bilinçlendirmesine yönelik de aktif olarak faaliyet göstermektedir. ODE Yalıtım Yöneticileri, sektörel kurumsallaşma ve yapılanmaya hizmet eden İZODER, BİTÜDER, XPSDER gibi pek çok önemli derneğin kurucu üyeliği ve yönetim kurulu üyeliği görevini üstlenmiştir. 2 dönem İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği’nin Yönetim Kurulu Başkanlığını da yapan ODE Yalıtım Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan, aralarında TTMD, YEM, Yalıtım Dergisi, YTÜ ve İZODER’in bulunduğu pek çok kurum ve kuruluştan prestijli ödüller almıştır.  Orhan Turan 2008 Yılında Enst&Young tarafından Yılın Girişimcisi seçilmiş ve Türkiye’yi Monacco’da temsil etmiştir. 2014 yılında kurduğu ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi için yapılan belgelendirme tetkiklerini başarı ile geçerek, ISO 27001:2013 belgesini almaya hak kazandı. ODE Yalıtım, sektöründe bu belgeyi almaya hak kazanan ilk şirket oldu.

uretimTesisiOde

Hedef 2018’e kadar % 175 büyüme

ODE, toplamda 120.000 m² açık, 35.000 m² kapalı alana sahip 4 modern üretim tesisinde 4.000’den fazla ürün çeşidi, yaygın bayi ağı ve uzman personeli ile yalıtım sektörünün en büyük üreticileri arasında yer almaktadır. ODE’nin Tekirdağ’daki tesislerinde ısı yalıtım malzemesi olan elastomerik kauçuk köpüğü (ODE R-Flex), ısı -ses yalıtımı alanında kullanılan  (ODE Starflex), ekstrüde polistren köpük (ODE Isıpan) ve polimer bitümlü su yalıtım örtülerinin (ODE Membran), üretimini yapmaktadır. Yapı ve tesisat sektöründe kullanılan tüm yalıtım malzemelerini üreten ODE’nin ürün ve üretim kalitesi ISO 9001, TSE, CE ve daha birçok kalite belgesiyle tescillenmiştir.

2013’ü yüzde 60 büyüme ile kapatan ODE, hazırladığı 5 yıllık stratejik iş planı kapsamında 2018’e kadar yüzde 175 büyüme hedefi belirledi. Uluslararası pazardaki faaliyetlerini hızlandıran, attığı her adımla geleceğe yatırım yapan ODE, 2014 yılında logosunda bir modernleştirmeye gitti ve şirket mottosunu da “Insulates the future” olarak değiştirdi.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.