Kalekim
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Kale Grubu Şirketleri’nin Kurucusu Sn. Dr. İbrahim Bodur tarafından 1973 yılında kurulan Kalekim A.Ş., seramik yapıştırıcıları ve derz dolguları üretimiyle başladığı faaliyetlerine, bugün, inşaat sektörünün her türlü yapı kimyasallarını üreterek devam etmektedir.

Kalekim A.Ş, 1968 yılında kurulan ve Kale Grubu’nun sıva ve boya sektöründeki lider kuruluşlarından Kaleterasit A.Ş. ile 2003 yılında birleşme kararı almıştır.

Bu birleşmeden sonra Kaleterasit markalı dekoratif hazır renkli sıvalar ve Kalecolor markalı iç ve dış cephe boyaları Kalekim A.Ş. ürün gamına katılmıştır. 2010 yılında gerçekleştirilen kurumsal kimlik yenilenmesi çerçevesinde iç ve dış cephe boyaları ile dekoratif dış cephe sıvalarının yeni markası Kale olmuştur.

Kalekim, Türkiye Seramik Yapıştırıcıları ve Derz Dolgu pazarında en çok tercih edilen ve müşteri memnuniyetini sağlamış lider bir markadır. Kalekim, 2004 yılında İş ortakları Dow Chemical ve Mardav A.Ş. ile birlikte Blue’Safe Mavi Kale markasıyla ısı yalıtım sektörüne adım atmıştır.

kalekim-3
kalekim-2

Kalekim Yapı Kimyasallarında KALİTE KONTROL ve AR-GE çalışmalarında Türkiye’nin en gelişmiş laboratuvarlarına sahip olan kuruluştur. Çünkü Kalekim’e giren her hammadde, öncelikle KALİTE KONTROL’den geçirilir. Üretim bantlarına girecek hammadde KALİTE KONTROL onayını aldıktan sonra silolara yükleme yapılır. Kalekim’de kaliteli üretim, kaliteli hammadde ile başlar.

Dünyada gelişen tüm teknolojilerin kullanıldığı Kalekim laboratuvarları konusunda tecrübeli ve deneyimli teknikerlerle takviye edilmiştir. Uluslararası gelişen inşaat teknolojinin takibi ve yeni ürünlerin geliştirilip, test edilmesi Kalekim laboratuvarlarının temel işlevlerinden biridir. Bu araştırmalarda, Avrupa standartları ve Türk standartları takip edilmektedir.

Kimyasal laboratuvarında, konusunda her türlü kimyasal analiz, renk belirleme, ham madde seçimi, fiziksel laboratuvarlarımızda soğuk, sıcak, kuru ve ıslak ortamlarda, ürünlerimizin çekme, basma, kırma, mukavemet ve su emme testleri yapılmaktadır.

Kalekim Vizyonu

Yapı sektöründeki faaliyet alanımızda ulusal liderliğimizi sürdürürken; ülkemizin bulunduğu bölgede, bilgi ve teknoloji gücümüz ile daima en iyi çözümler üreten bölgesel lider olacağız.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.