Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Kyk Yapı Kimyasalları

Türkiye’nin lider yapı kimyasalları firmalarından KYK Yapı Kimyasalları, 2001 yılında Eskişehir’de kurulmuştur. KYK Yapı Kimyasalları, portföyünde bulunan; yapıştırıcılar, derz dolguları, su yalıtım malzemeleri, ısı yalıtım malzemeleri, tamir harçları, zemin malzemeleri, sıvalar, astarlar, dış cephe boyaları, katkılar ve yardımcı malzemeleri ile tüm Türkiye’ye ve yurtdışında 20 farklı noktaya satış gerçekleştirmektedir.

KYK Yapı Kimyasalları, Eskişehir, Samsun, Adana ve Diyarbakır üretim tesislerinde yıllık 600 bin ton üretim kapasitesine sahiptir. Türkiye genelinde Adana, Ankara, Antalya, Diyarbakır, Eskişehir, İstanbul, İzmir ve Samsun Bölge Müdürlükleri ile hizmet vererek, dağıtım, perakende ve uygulama yapan 270 ana bayi, 1.000 tali bayisi ile ürünlerinin yurt genelinde penetrasyonunu sağlamaktadır.

%100 yerli sermaye ile faaliyetlerine devam eden KYK şu an 116 farklı ürün ve 400 ürün çeşidi ile TSE, CE ve ISO belgeleri ile yönetim sistemleri çalışmalarını yürütmektedir.

ISO 9001 belgesi ile Toplam Kalite Yönetimi çalışmalarına başlayan KYK Yapı Kimyasalları, “Yapı kimyasalları sektöründe; çalışanı, bayisi, uygulamacısı, müşterisi ve tedarikçisi olmaktan gurur duyulan lider bir kuruluş olmak” vizyonuna ulaşmak için her geçen gün sahip olduğu yönetim sistemlerini geliştirmektedir. Bu kapsamda yapılan çalışmalar sonucunda, öncelikle; OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği ve ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi Standardı belgelerini almıştır. 2014 yılında ise, sektörde bir ilk olarak entelektüel sermayenin korunması amacıyla ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Standardı ve yine sektörde bir ilk olarak müşteri şikâyetlerini daha sistematik yönetmek ve mutlak müşteri memnuniyeti artırmak amacıyla ISO 10002 Müşteri Memnuniyet Yönetim Sistemi Standardı belgelerini almaya hak kazanmıştır.

kyk3

Kaliteli ve güvenilir ürün üretme stratejisini aynı şekilde ısı yalıtımı sektöründe de sürdüren KYK Yapı Kimyasalları, 2009 yılında pazara sunduğu Mantotherm Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemlerinde, 25 yıllık yaşlandırma testlerinden başarıyla geçen ve Avrupa Teknik Onay Kuruluşu EOTA tarafından verilen ETAG 004 uygunluk belgesini almaya hak kazanmıştır.

KYK Yapı Kimyasalları yeni ürün ve yatırımlarla büyürken, faaliyetlerinin her aşamasında sürdürülebilir mükemmelliği yakalamak adına EFQM (European Foundation for Quality Management) Mükemmellik Modelini bir yönetim anlayışı olarak benimsemiştir. Yürüttüğü uzun soluklu çalışmalar ile 2012 yılında “EFQM Mükemmellikte Yetkinlik 5 Yıldız” belgesini alan ilk ve tek yapı kimyasalları firması olmuştur.

Tüm bunlarla birlikte yürüttüğü sosyal sorumluluk projesi olan ve sektörel bilinçlenmeyi hedefleyen uygulamacı eğitim seferberliğini bir adım öteye taşımıştır.

“Sağlıklı ve sağlam yaşam alanları için; güvenilir, çevreci, evrensel çözümler üretmek ve mesleki eğitime katkı sağlayarak sektörde öncü olmak” misyonu ile KYK, müşteri memnuniyetine verdiği önemi arttırarak, her yıl memnun müşteri oranını standartların üzerine taşımaktadır. Ürün kalitesi kadar uygulama kalitesinin de müşteri memnuniyetinde büyük önem taşıdığının bilincinde olan KYK, sürekli olarak düzenlediği eğitimler ile bilinçlendirme faaliyetlerinde bulunmaktadır. KYK Yapı Kimyasalları, ülke çapında, uygulamacı eğitimlerini her yıl düzenli olarak sürdüren tek üretici firma olmanın gururunu yaşamaktadır. KYK, Eğitim Otobüsü Gezgin ve Eğitim Tırı Kâşif ile Türkiye’nin dört bir tarafında en kılcal noktalara kadar eğitim hizmetini sunmaktadır.

Bu eğitimlere yıllardır ara vermeden devam eden KYK, toplamda 130.000 uygulamacıya ulaşmıştır.

kyk2

Üretim Politikası

– Maksimum verim ile çalışmak,
– Üretim süreçlerinde ve talimatlarda belirtilen iş akışına her zaman uymak,
– İSG ve çevre yönetim sistemlerinin öngördüğü kurallara uymak,
– Ekip çalışmasını teşvik edecek çalışmalar yapmak,
– Kayıpların minimize edilmesini sağlamak,
– Kayıpların en düşük maliyetle geri dönüştürülmesi için çalışmaktır.

– Tüm çalışanlarımıza liderlik nitelikleri kazandırarak, Sürekli Eğitim yaklaşımımız ile nitelikli ve sorumluluk sahibi çalışanlara sahip olmak,
– Kalite ve verimlilik ilkesini ön planda tutarak, ekip ruhuyla, tüm çalışanlarımızın süreçlere katılımını sağlayarak, planlı ve sistematik çalışmak,
– Sektör ihtiyaçları göz önünde bulundurularak, ileri teknolojiyi takip etmek, AR-GE ve ÜR-GE çalışmalarına ağırlık vermek,
– Yaklaşımlarımız, verilere dayalı karar vermek, Kalite Yönetim Sisteminin şartlarına uymak, sürekli iyileştirme ve farklılaşma odaklı olmak,
– Ürün-hizmet çalışmalarımızı, yasalara ve çevreye saygılı sürdürmek,
– Kalite Politikamızı duyurarak, tüm çalışanlarımızın hedeflerimizi benimsemesini sağlamaktır.

– Yerine getirdiğimiz üretim ve hizmetler sırasında çevreye etkilerimizi tespit ederek, varsa olumsuz etkileri en aza indirmek ve sürekli iyileştirmeyi sağlamak,
– Enerjiyi ve kaynaklarımızı etkin kullanmak ve sürekli tasarruf etmek için önlemler almak,
– Oluşan atıklarımızı kontrol altında tutarak, hava, su ve toprağın kirlenmesini uygun tekniklerle en aza indirmek,
– Çevre ile ilgili yasal mevzuat ve diğer bağlayıcı düzenlemelere uygun hareket etmek,
– Çevre bilincinin tüm çalışanlarımız tarafından benimsenmesi ve uygulanması için gerekli duyuru, eğitim ve bilinçlendirme çalışmalarını yürütmektir.

– Teknolojik gelişmeleri takip etmek,
– Rakip ürün kıyaslamalarını sürekli yapmak ve ilgili bölümleri bilgilendirmek,
– Bilgi ve teknoloji üreten kurumlarla işbirliği yapmak,
– Hammaddeye yönelik gelişmeleri sürekli takip etmek,
– Hammadde tedarikçileri ile işbirliklerini geliştirmektir.

– Pazardaki fiyatları takip ederek hedef karlılığa ulaştırabilecek ve satın alınabilecek fiyatlandırmaları yapmak,
– Müşterilerle etkin iletişim kurmak,
– Müşteri ilişkilerinde objektif ve tutarlı davranmak,
– Müşteri gereksinim ve beklentilerini doğru anlamak,
– Müşteri öneri ve şikayetlerini yönetmek,
– Müşteri memnuniyetini öğrenmek ve memnuniyeti arttırmak için, Müşteri Memnuniyet Anketi (MMA) yapmaktır.

Teklif Alın / Yardıma mı ihtiyacınız var ?

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.